T-6a

Tabliczka wskazująca rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie

T-6a

T-6a

 

Tabliczka umieszczana na drodze z pierwszeństwem, przed skrzyżowaniem z drogą podporządkowaną, wskazuje przebieg drogi pierwszeństwem (oznaczonej grubszą linią).
Stosowana jest ze znakiem  D-1 (droga z pierwszeństwem), gdy droga z pierwszeństwem nie przebiega na wprost przez skrzyżowanie.

Oczywiście zamiast drogi głównej, która na tym przykładzie skręca w lewo, można spotkać, że na tabliczce będzie widać drogę główną skręcającą na skrzyżowaniu w prawo.


ar1 PAMIĘTAJ - jeśli na takim skrzyżowaniu będzie sygnalizacja świetlna, to jej wskazania są ważniejsze od wskazań znaków drogowych.


ODMIANY TABLICZKI T-6a:

Tabliczka T-6b, umieszczana na drodze z pierwszeństwem, wskazuje niesymetryczny układ dróg podporządkowanych po obu stronach drogi z pierwszeństwem. Stosowana jest ze znakami  A-6a (skrzyżowanie z drogą podporządkowaną występującą po obu stronach) i D-1 (droga z pierwszeństwem).

 

T-6b

Tabliczka T-6c, umieszczana na drodze podporządkowanej przed skrzyżowaniem z drogą z pierwszeństwem, wskazuje przebieg drogi pierwszeństwem (oznaczonej grubszą linią).

Jest stosowana ze znakami  A-7 (ustąp pierwszeństwa) i B-20 (STOP), gdy droga z pierwszeństwem nie przebiega na wprost przez skrzyżowanie. Oczywiście droga z pierwszeństwem może być lustrzanym odbiciem wskazania na znaku.

T-6c


Tabliczka T-6d, umieszczana na drodze podporządkowanej przed skrzyżowaniem z drogą z pierwszeństwem, wskazuje niesymetryczny układ dróg podporządkowanych po obu stronach drogi z pierwszeństwem.
Jest stosowana ze znakami  A-7 (ustąp pierwszeństwa) i B-20 (STOP).

 

T-6d